Розпорядження від 2001-03-01. № 147

Про заходи щодо боротьби із захворюванням тварин на сказ і охорону людей від укусів хворими та підозрілими на сказ тваринами

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

від 01.03.2001р. N147 Зареєстровано

м.Івано-Франківськ в Івано-Франківському обласному

управлінні юстиції 2 березня 20001р.

N14/547

Про заходи щодо боротьби із
захворюванням тварин на сказ і
охорону людей від укусів хворими
та підозрілими на сказ тваринами

Протягом останніх років епізоотична ситуація щодо сказу домашніх і диких тварин як у державі, так і в області залишається напруженою і має тенденцію до зростання. Так, у 1988 році було зареєстровано 3 неблагополучні пункти, у 1999 – 4, а в 2000 році – 5.

З року в рік збільшується кількість укусів, завданих людям бездомними тваринами. За 1999 рік було 1152 таких випадків (1083 – собаками, 69 – котами), за 2000 рік – 1197 (1128 – собаками, 69 – котами). Три випадки захворювання на сказ зареєстровано в минулому році серед червоних лисиць, щільність яких в окремих лісових угіддях сягає 2-5 особин на 1000 га при нормі – 0,5-1.

Відповідно до Закону України “Про ветеринарну медицину” та з метою проведення профілактичних заходів проти захворювання на сказ і охорони людей від укусів хворими та підозрілими на сказ тваринами:

1. Громадянам, які утримують домашніх собак (котів) і диких тварин:

1.1. До 10 березня 2001 року в містах обласного і районного підпорядкування зареєструвати (перереєструвати) всіх собак від двох місяців і старших в органах житлового господарства, а в селах і селищах – у виконавчих органах органів місцевого самоврядування.

Придбані за місцем проживання або перевезені з інших населених пунктів собаки підлягають реєстрації протягом п’яти днів.

Підприємствам, організаціям, установам утримувати собак на блоках чи прив’язі за погодженням з відповідною ветеринарною установою. Собак з двомісячного віку піддавати вакцинації проти сказу один раз на рік.

1.2. Виводити собак з жилих та інших ізольованих приміщень і територій у загальні двори, на вулиці, майданчики, у парки та інші громадські місця лише в намордниках або на короткому повідку.

1.3. Заборонити утримання собак, котів у спільних комунальних квартирах і гуртожитках без згоди мешканців.

1.4. Про захворювання або падіж собаки (кішки) негайно повідомляти ветеринарні установи, про випадки укусу собакою (кішкою) людей або тварин – медичні та ветеринарні установи.

1.5. Собак, котів та інших тварин, які покусали людей і тварин, негайно доставляти у ветеринарні установи для огляду і карантинування.

2. Зобов’язати місцеві органи державної виконавчої влади:

2.1. Організувати бригади для систематичного відлову бродячих собак і котів, забезпечити ці бригади роз’їзними будками та засобами вилову, а також створити пункти приймання від громадян непотрібних тварин.

2.2. У вогнищах виникнення або там, де був випадок сказу тварин, ліквідацію і профілактичні заходи проводити відповідно до інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин, залучаючи до участі в них органи житлово-комунального господарства, товариства мисливців та рибалок.

2.3. Посилити контроль за правильним утриманням і своєчасною доставкою у ветустанови тварин, які завдали укусів людям, своєчасною реєстрацією собак і котів, що належать окремим громадянам, посилити відповідальність за вирішення цих питань житлово-експлуаційних контор, правлінь житлово-будівельних кооперативів, будинкоуправлінь.

3. Заборонити утримання собак і котів на територіях дитячих дошкільних закладів.

4. Зобов’язати управління державної ветмедицини облдержадміністрації:

4.1. Посилити боротьбу із захворюванням тварин на сказ та забезпечити своєчасне профілактичне щеплення проти сказу всіх зареєстрованих тварин.

4.2. У разі виявлення випадків захворювання тварин на сказ негайно повідомляти місцеві органи охорони здоров’я про необхідність проведення профілактичних щеплень населення.

5. Рекомендувати президії обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок, державному управлінню екології та природних ресурсів в області, обласному управлінню лісового господарства організувати постійні бригади для відстрілу бродячих собак, котів і лисиць у мисливських угіддях, на природно-заповідних територіях.

6. Коломийському державному ветсанзаводу (О.Луцак) організувати забір на переробку трупів собак, кішок і диких тварин.

7. Для реалізації заходів щодо боротьби зі сказом просити обласну раду виділити з резервного фонду 30 тис. грн, в тому числі:

- 14,0 тис.грн. - обласній організації Українського товариства мисливців та рибалок для придбання патронів і паливно-мастильних матеріалів;

- 7,0 тис.грн. - Коломийському державному ветсанзаводу для часткового покриття витрат, пов’язаних зі збором та переробкою трупів тварин;

- 9,0 тис.грн. - управлінню житлово-комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому для організації відлову бродячих тварин.

8. Управлінням охорони здоров’я, освіти і науки, державної ветеринарної медицини облдержадміністрації широко розгорнути серед населення санітарно-роз’яснювальну роботу по боротьбі зі сказом.

9. Управлінню МВС України в області систематично надавати допомогу управлінням житлово-комунального господарства, охорони здоров’я та державної ветеринарної медицини облдержадміністрації, райдержадміністраціям і міськвиконкомам у проведенні заходів щодо боротьби зі сказом.

10. До громадян і службових осіб, винних у порушенні правил щодо карантину тварин, інших ветеринарно-санітарних вимог, органам державного ветеринарного нагляду застосовувати адміністративні санкції, передбачені ст.107 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Законом України “Про ветеринарну медицину”.

11. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації, начальника головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації Богдана Костюка.

 

Голова обласної державної

адміністрації Михайло Вишиванюк

 

 

01.03.2001 00:00