Понад 5,5 тис. платників екологічного податку Прикарпаття оздоровлюють довкілля

news-image
За словами начальника відділу місцевих, ресурсних, рентних, неподаткових та митних платежів ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області Валентини Мельник, понад 2 тис. юридичних осіб та близько 3,5 тис. фізичних осіб-підприємців сплачують екологічний податок на Прикарпатті.

З початку року ними перераховано до бюджету 179,7 млн.грн. екологічного податку, що на 58,8 млн.грн. більше, ніж в минулому році.

За словами Валентини Мельник, на зростання надходжень вплинуло розширення кола платників екоподатку. Так, відповідно до законодавства, з 1 вересня поточного року платниками цього податку стали громадяни, які здійснюють ввезення, виробництво та придбання транспортних засобів та кузовів до них, які в подальшому підлягають утилізації.

Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Відповідно до п. 5 Розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України у 2013 році 53% цього податку зараховується до спеціального фонду державного бюджету, а інші 47 відс. - до спеціального фонду місцевого бюджету. З наступного року пропорції зарахування становитимуть 65 відс. та 35 відс. відповідно.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

01.01.1970 03:00