У Тишківцях вшанували 154-ту річницю від дня перепоховання Кобзаря (ФОТО)

news-image
У селі Тишківці на Городенківщині триває свято, приурочене до Дня Святого Миколая. Від самого ранку селяни зустрічали поважних гостей – народних депутатів України Анатолія Матвієнка, Михайла Довбенка, голову обласної державної адміністрації Олега Гончарука, його заступників Сергія Басараба та Володимира Кушніра.

Представники влади, громадськості, жителі  села зібралися поблизу пам'ятника Шевченку, щоб вшанувати 154-ту річницю від дня перепоховання Кобзаря. Присутні на урочистостях поклали квіти до пам'ятника, взяли участь у панахиді, яку провели священики двох конфесій. Учні сільської школи читали поезії Шевченка, ансамбль «Ровесниця» виконував пісні на вірші великого поета. Всі, хто виступав на зібранні, наголошували на актуальності шевченкового слова, його здатності впливати на розуміння сутності української державності,  суспільних процесів та важливих подій, які позначилися на її становленні.

«Щиро вітаю зі святом, відзначення якого у Тишківцях стало вже доброю традицією, поєднавши її з високою громадянською свідомістю та справжнім патріотизмом, –  зазначив у своєму виступі Олег Гончарук. – Тишківці завжди були осередком українства та колискою національної ідеї. Саме звідси бере початок рід Романа Шухевича. Щороку спільно з місцевою громадою ми віддаємо шану великому Кобзарю, пророку української нації Тарасу Григоровичу Шевченку, поетичні слова якого стають для нас пророчими, надихають на гідні вчинки, вчать любити свою землю».

На думку народного депутата України Анатолія Матвієнка, який є ініціатором проведення свята у Тишківцях, вірші Шевченка спонукають кожного з нас розуміти, хто такі українці, що таке жертовність в ім'я майбутнього, як зробити подальшу долю нащадків щасливою і світлою.

«Сьогодні ми маємо задуматися не тільки над традицією, яка нас щороку збирає, а над необхідністю приходити до Тараса, до його пам'ятника чи просто подумки, й розуміти цього пророка, – переконаний Анатолій Матвієнко. – І не лише розуміти, а й діяти».

У цей день учасники свята в Тишківцях також поклали квіти до пам'ятника командира УПА Романа Шухевича, родовід якого пов'язаний із селом.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

22.05.2015 16:01