Життєвий урок на чужих помилках провели у Пенсійному фонді Івано-Франківська

news-image
Традиційно заняття зі студентами Івано-Франківського фінансово-комерційного кооперативного коледжу ім. С. Граната провели фахівці в управлінні Пенсійного фонду в м. Івано-Франківську управління. Викладачів Галину Марій та Анну Абрамчук активно підтримали своїми практичними порадами й міркуваннями з досвіду роботи начальник управління Оксана Козло, начальник відділу обслуговування громадян Світлана Кучірка та завідувач сектору призначення та перерахунку пенсій Ірина Грушецька.

– Дбаючи про поліпшення якості обслуговування громадян, органи Пенсійного фонду України в області нині найбільшу увагу приділяють саме молоді, – слушно зауважила начальник управління Оксана Козло. – Адже на неї у першу чергу зорієнтована Стратегія модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, запровадження накопичувальної системи  пенсійного страхування. Наше завдання – зуміти зацікавити підростаюче покоління, змусити його з перших трудових кроків дбати про своє соціальне забезпечення на старості.

Обговорювали болюче питання сьогодення – легалізацію зайнятості та заробітної плати. Болюче тому, що чимало краян, які нині досягають пенсійного віку, свого часу виїжджали на заробітки за межі Прикарпаття, погоджувалися на роботу без офіційного оформлення, а нині не можуть забезпечити собі навіть мінімального 15-річного страхового стажу для призначення пенсії. Тут і стане в нагоді добровільна участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. З роз’ясненнями на цю тему виступила Ірина Грушецька, яка розкрила  деякі питання призначення та виплати пенсії, розкрила поняття страхового стажу, залежність розміру пенсії від розміру страхових внесків. 

Модернізація фонду вже нині дає можливість без зайвих витрат часу й у максимально комфортних умовах здійснювати комунікацію з громадянами різних категорій і віку. Світлана Кучірка розповіла про порядок прийому громадян та необхідний перелік документів для призначення пенсій, а також про впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій, яка дасть можливість відмовитися від величезного паперового документообігу, спростити процедуру прийому та обслуговування громадян та істотно скоротити час їхнього спілкування з фахівцями фонду. Продемонструвала електронну пенсійну справу, що містить скановані пенсійні документи, а також усі розрахунки під час призначення та перерахунку пенсії, які відтепер і становитимуть основний пенсійний архів.

07.12.2016 08:16