35 річниця аварії на ЧАЕС

news-image
26 квітня у 1986 році сталася найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності – аварія на Чорнобильській АЕС.

О 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Руйнування мало непоправні наслідки: реактор було повністю зруйновано, і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю в 300 «Хіросім».

Пожежу після вибуху не могли погасити 10 днів, і весь цей час радіоактивні частинки  надходили в навколишнє середовище. В радіусі 30-кілометрової зони від станції були евакуйовані понад 115 тисяч чоловік.

За даними організації Союз «Чорнобиль», з 60 тисяч ліквідаторів 10% померло і 165 тисяч стало інвалідами. Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь в ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню.

Жителі Прикарпаття внесли свій вклад в ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС,  навіть ціною власного життя. На сьогодні пенсійні виплати як учасники ліквідації аварії на ЧАЕС або особи, які постраждали від катастрофи отримують 4377 громадян., середній розмір виплат становить 3383 грн.

З них 804 відносяться до учасників ліквідації І категорії, 1189 учасників до ІІ категорії, 386 мають ІІІ категорію та ІV категорію отримали 1952 мешканці Прикарпаття. 574 прикарпатцям встановлено інвалідність пов’язану із ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

Держава продовжує турбуватися про чорнобильців, з 01.01.2021 року проведено перерахунок відповідно п.9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210, у зв‘язку з зміною середньої заробітної плати за 2020 рік , середній розмір підвищення склав 636 грн, Проведено перерахунок пенсій також з 01.03.2021 року відповідності до ПКМУ від 22.02.2021 року №127 із застосування коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, середній розмір підвищення становив 223 грн.

Керівництво Пенсійного фонду в Івано-Франківській області із розумінням ставиться до проблем чорнобильців, людей які ризикуючи власним здоров’ям та навіть життям захистили інших від згубної дії до подальшого розповсюдження радіації.

Проводяться зустрічі із представниками організацій, надаються роз’яснення в засобах масової інформації, індивідуальних консультаціях на громадських прийомах щодо змін, які стосуються категорій громадян, які постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС.

Фахівці Фонду беруть участь у роботі Комісії з опрацювання документів, наданих для отримання посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

23.04.2021 09:13