Захистимо Україну разом!

Новини / Україна розпочинає програму збройно-технічного осучаснення армії

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у середу 23 серпня 2017 року на відкритті виставки озброєння та військової техніки на Хрещатику.

"Український оборонний комлекс був дуже тісно пов'язаний з постачанням комплектуючих із Росії. Вони думали поставити нас на коліна, але ми розробили програму імпортозаміщення, яка позбавляє нашу оборонку залежності від постачання комплектуючих з Росії - країни агресора.Тепер ми розпочинаємо нову програму - програму збройно-технічного осучаснення армії.

Спочатку ми, звичайно, ремонтували те, що вже було у вжитку чи ушкоджено, чи внаслідок безгосподарності доведено до небоєздатного стану, спускали з конвеєрів фізично хоча й нові, але технічно застарілі види техніки, прийняті на озброєння ще за радянських часів. Ми мусили пройти цей складний етап, щоб швидко задовольнити першочергову потребу.

Перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств постають важливі завдання щодо розробки та налагодження виробництва нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, сучасних зразків артилерійських систем, сучасних зразків високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів ударного типу, комплексів радіоелектронної боротьби, контабатарейних радарів, засобів космічної розвідки тощо.

У тогочасних директивних документах твердилося, що нібито перед Україною абсолютно немає ніяких військових загроз, тому й армію не те що не готували до війни, а свідомо знищували, знімаючи з озброєння, з бойового чергування найбільш боєздатні зразки техніки. До цього причетна ціла низка попередніх керівників Міністерства оборони, які за безцінь розпродавали, переводячи до складу надлишкового озброєння те, що зараз нам, а особливо тоді, конче не вистачало. Я наголошую, що цьому злочину ще належить дати навіть не кримінальну, а політичну, юридичну і моральну оцінку.

До початку війни не тільки Збройні сили, а й все суспільство заколихували казками, що на нас ніхто і ніколи не нападе і нам не потрібні жодні оборонні блоки. Позаблоковий статус був оптимальним, на їхній погляд, для України. Де зараз ці агітатори? Я хочу їм подивитися в очі. Всі вони в Росії, всі втекли і живуть там, зрадивши Батьківщину, на кошти своїх замовників", - констатував Порошенко.

01.09.2017 15:10