Військові комісаріати Івано-Франківської області пропонують укласти контракт на проходження служби у військовому резерві

news-image

Починаючи з 2017 року резервістам оперативного резерву пропонується укладати за спрощеним порядком контракти на подальше проходження служби в резерві з командиром бойової бригади, до якої він зарахований.

Крім цього, укласти контракт на проходження служби в резерві може кожен громадянин України, віком від 18 до 60 років, не залежно від статі.

Для чоловіків та жінок, які не мають досвіду військової служби, пропонується спочатку укласти контракт в підрозділах територіальної обороні, де пройти загальновійськову підготовку. В подальшому ви можете бути залучені на навчальні збори резервістів до бойової бригади з наступним укладанням відповідного контракту.

Перший контракт з резервістами укладається строком на 3-5 років.

Після закінчення строку дії першого контракту строк служби у військовому резерві може бути щоразу продовжений на 3-5 років до досягнення громадянином граничного віку перебування у військовому резерві.

Згідно існуючих нормативно-правових документів резервісти мають наступні соціальні пільги та гарантії.

Резервісту гарантується:

 • збереження місця роботи;
 • державне страхування на час зборів.
 • Резервіст забезпечується безкоштовно:
 • військовою формою одягу;
 • харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням під час зборів.

Крім цього, резервісту надано можливість:

 • підвищувати кваліфікацію, отримувати нову військово-облікову спеціальність, досвід на командних посадах;
 • звільнитись від призову на строкову військову службу після виконання обов'язків служби у військовому резерві протягом двох контрактів;
 • резервісти за контрактом мають преважне право просуватися по службі, отримувати чергові військові звання.

У підсумку працюючий резервіст за місяць зборів отримує від 6400 до 8 200 грн (три мінімальні заробітні плати).

Загальна сума грошових виплат непрацюючим резервістам складає від 5 200 до 7 000 грн.

Для забезпечення подальшого розвитку служби в резерві, переходу на службу у військовому резерві за контрактом розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо проходження служби у військовому резерві на особливий період", який пройшов всі процедури погодження та 19.05.2017 зареєстрований у Верховної Ради України за № 6474.

Зазначеним законопроектом передбачається суттєве вдосконалення системи соціальних гарантій і пільг резервістів з одночасним посиленням кримінальної та адміністративної відповідальності резервістів за схилення від призову як під час мобілізації, так і на навчальні збори.

При цьому пропонується:

 • виплата резервістам одноразової грошової винагороди при укладанні контракту на проходження служби в резерві – від 4 000 до 6 000 грн;
 • перехід на виплату грошового забезпечення резервістам як військовослужбовцям (за час виконання обов'язків служби). З урахуванням середньомісячної заробітної плати за місцем роботи та грошової винагороди за підсумками року рядовий резервіст отримає 11 тис. грн;
 • обчислення пільгової військової пенсії з урахуванням служби в резерві (1 рік за 3 роки в резерві);
 • позачергове надання місць у дитячих закладах дітям резервістів.

Законопроект опрацьований у комітетах Верховної Ради України та винесений на розгляд Верховної Ради України.

З питань укладання контракту на службу в резерві Ви можете звернутися до найближчого військового комісаріату або до командування військової частини, якщо Ви вже резервіст оперативного резерву.

23.02.2018 10:38