Захистимо Україну разом!

Новини / Вдосконалення системи живучості армійських арсеналів потребує збільшення фінансування до 800 мільйонів гривень на рік

Генеральним штабом та Міністерством оборони проводиться робота щодо внесення змін до Програми живучості з метою збільшення фінансування до 800 мільйонів гривень на рік, що надасть змогу прискорити темпи будівництва сховищ та інфраструктури місць зберігання боєзапасу.

За Програмою забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз та складів озброєння, ракет і боєприпасів Збройних сил України на 1995-2020 роки, яку було затверджено Урядом України ще у 1995 році, на цілі Програми у 2018 році було виділено суму у 500 мільйонів гривень. З цієї суми 330,0 мільйонів гривень сплановано витратити на будівництво залізобетонних обсипних сховищ, решту — на забезпечення першочергових потреб складів і арсеналів у протипожежному та технічному оснащенні, включаючи обладнання охоронних периметрів засобами захисту і спостереження.

У військових частинах зберігання боєзапасу Збройних сил України проводяться комплексні заходи з запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям. Закуплені нові пожежні автомобілі в кількості 23 одиниць, вони вже розподілені між арсеналами, базами, складами зберігання боєприпасів. Зазначені автомобілі відповідають сучасним вимогам та забезпечують виконання завдань за призначенням.

Відповідно до розробленої документації реконструкція арсеналів складається з 3 черг, розрахованих на загальну тривалість виконання робіт протягом 34 місяців.

При цьому орієнтовна вартість реконструкції одного арсеналу становить понад 1 млрд 245 мільйонів грн, - зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Центрального управління безпеки військової служби Збройних сил України полковник Володимир Яцків.

25.04.2018 13:44