Захистимо Україну разом!

Новини / У Міністерстві оборони України запевняють, що грошова допомога при звільненні з військової служби не буде зменшуватися

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби» з 23.06.2018 надано право на звільнення військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту та військовослужбовцям, які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.

За результатами опитування у Сухопутних військах Збройних Сил України виявили бажання звільнитись понад 5 тис. військовослужбовців вищевказаної категорії.

Домінуючим фактором для прийняття рішення щодо звільнення з військової служби є поширення інформації, яка негативно впливає на морально-психологічний стан особового складу, зокрема інформації щодо ймовірного зменшення обсягів одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які звільняються з військової служби з 01.01.2019.

Розміри одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які звільняються з військової служби, визначені пунктом 2 статті 15 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». На сьогодні законопроектів стосовно зміни порядку або розмірів виплати грошової допомоги при звільненні з військової служби не зареєстровано.

Крім того, з метою підвищення престижу військової служби керівним складом Збройних Сил України проводиться робота щодо підвищення рівня грошового забезпечення військовослужбовців. За результатами проведеної роботи Планом управління і розвитку Збройних Сил України у 2019 році передбачено базовий рівень грошового забезпечення військовослужбовця за контрактом (військовослужбовець за контрактом у військовому званні «солдат», який проходить військову службу за першим роком служби на посаді рядового складу із другим тарифним розрядом) у розмірі 15 000 гривень. Підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

31.07.2018 16:12