Захистимо Україну разом!

Новини / Призовна кампанія «Осінь-2019»

Начальник управління персоналу — заступник начальника штабу генерал-майор Геннадій Долгашов нагадав, що Збройні Сили України є важливим інститутом політичної системи, необхідним атрибутом державності, гарантом безпеки та цілісності суспільства.

Сьогодні Збройні Сили України забезпечують виконання визначених завдань, зокрема щодо стримування збройної агресії проти України, захисту важливих об’єктів держави, угруповань своїх військ від ударів засобів повітряного нападу та ураження з боку військ і об’єктів противника.

У Збройних Силах України застосовується змішаний принцип комплектування особовим складом, який передбачає прийняття громадян на військову службу за контрактом та призов громадян на строкову військову службу.

Зазначений принцип комплектування відповідає стандартам НАТО. Такий вид служби як строкова застосовується у Німеччині, Польщі, країнах Балтії тощо. Адже строкова військова служба дозволяє накопичити мобілізаційний ресурс військових спеціалістів, які після звільнення зі Збройних Сил України та інших військових формувань будуть перебувати на обліку військовозобов’язаних у районних та міських військових комісаріатах.

Незабаром розпочнеться черговий призов громадян України 1992-2001 років народження на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань, який буде проводитись у жовтні-грудні 2019 року.

Відповідно до Проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову в жовтні-грудні 2019 року», восени 2019 року сплановано призвати на строкову військову службу 15 200 юнаків, з них:

— до Збройних Сил України — 9 000 осіб;

— до Національної гвардії України — 4 400 осіб;

— до Державної спеціальної служби транспорту — 800 осіб;

— до Державної прикордонної служби — 1 000 осіб.

Крім того, громадяни призовного віку мають вчасно, за викликом, прибувати до військових комісаріатів, а у разі неотримання повісток — прибути самостійно для уточнення облікових даних та проходження медичних оглядів.

Видатки на кожного призовника становлять 4 406 грн. При цьому 3842 гривні з цієї суми призовник отримає як грошову допомогу.

Довідково. За законодавством на строкову службу призиваються юнаки віком 20-27 років (раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років). До того ж молоді люди за бажанням можуть служити у війську і з 18 років, але на військовій службі за контрактом.

Термін строкової служби у війську для призовників, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців.

При цьому варто нагадати, що військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучають.

24.09.2019 09:34