Захистимо Україну разом!

Новини / Дівчачий дебют у військових навчальних закладах!

Головна новація цьогорічної вступної кампанії – дівчата-ліцеїстки. Вперше за всю історію існування Київського військового ліцею імені Івана Богуна плацом крокують 20 дівчат, які мріють обіймати командні посади в майбутньому. У строю моряків Військово-морського ліцею, що на Одещині, цього року їх лише дві.

Дівчата рвуться в командири і у найбільшому військовому навчальному закладі – Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де вперше в історії незалежної України набрали жінок на спеціальності командирів механізованих підрозділів, ракетних військ і артилерії, інженерних військ тощо. Загалом із майже чотирьох із половиною сотень цьогорічних вступників — 58 дівчат. Ще приблизно стільки ж навчатимуться у Військовому коледжі сержантського складу, де загальна кількість першокурсників майже дві сотні. За підсумками первинної військово-професійної підготовки, яка традиційно відбулася в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, курсантки не поступалися юнакам, а за рівнем мотивації та жаги до здобуття знань часто навіть випереджали хлопців.

Дебют цього року і в українських танкісток. Для п’яти першокурсниць вперше відкрив двері Харківський військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Разом з юнаками здобуватимуть офіцерські звання понад 40 дівчат і в Одеській військовій академії.

25.09.2019 08:20