Електрона квартирна черга для військових

У Мінобороні презентовано концепцію «Електронної квартирної черги», що дасть змогу цифровізувати, систематизувати й налагодити автоматичний зв’язок зацікавлених структурних підрозділів ЗС України, замінити паперові квартирні справи на електронні, мінімізувати людський вплив на процеси обліку й забезпечення військовослужбовців житлом для постійного проживання або грошовою компенсацією за належне для отримання житлове приміщення, що значно зменшить простір для корупції у цій сфері.

Автори Концепції планують створити для військовиків умови, за яких для зарахування на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов у гарнізонах, достатньо буде надати лише один паперовий документ — рапорт. А внесення змін до електронної квартирної справи здійснюватиметься з допомогою отримання відповідних повідомлень на автоматизоване робоче місце секретаря житлової комісії військової частини, подальшого прийняття рішення житловою комісією та підписання військовослужбовцем витягу з протоколу

Передбачається і запровадження автоматичного внесення інформації про соціальні зміни у військовослужбовця та осіб, звільнених з військової служби, необхідної для наповнення електронної квартирної справи, через надходження з ІАС «Персонал» і відповідних державних реєстрів, що належать різним відомствам та міністерствам: Державній міграційній службі, Мін’юсту, Міністерству соцполітики. Для цього потрібно буде внести певні зміни у законодавство. Це надасть змогу створити для військових умови, за яких не потрібно витрачати час на отримання довідок в інших державних установах.

Переведення «паперової черги» в електронну планується завершити до кінця 2020 року.

06.03.2020 14:15