Призов офіцерів запасу в 2020 році

Для офіцерів запасу віком до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу і перебувають у запасі, законом «Про військовий обов’язок та військову службу» передбачена військова служба за призовом.

Наказом Міністра оборони України визначаються терміни і обсяги призову, військово-облікові спеціальності.

Наразі жодного наказу не видано, але військкоматами, де офіцери перебувають на обліку, розпочато організаційно-планову роботу (уточнюють документи, офіцери  проходять медогляд).

Офіцери призиваються на військову службу − на 18 місяців. Спочатку на курсах перепідготовки й підвищення кваліфікації військових вишів вони пройдуть  підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім – призначення для проходження військової служби до, як правило, не бойових частин.

Офіцерів запасу не залучатимуть до участі в операції Об`єднаних сил. Через 6 місяців із дня призову, вони можуть укласти контракт на проходження військової служби строком від 1 року. У випадку укладання контракту їх можуть залучити до участі в ООС.

На офіцерів розповсюджено такі ж відстрочки, як і для строковиків.

Після закінчення 18-місячного терміну служби їх звільняють встановленим порядком у запас.

06.03.2020 14:19