Перелік невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихії, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 року

Надзвичайна ситуація 12-24 червня 2020 року, яка була спричинена на території області різким підйомом рівнів води в басейнах рік Прута та Дністра, завдала значних матеріальних збитків господарському комплексу області, об’єктам дорожнього, водного, комунального господарства та населенню.

В результаті стихії було частково затоплено 263 населених пункти, 13117 житлових будинків, 2 лікарні, 15 фельдшерсько-акушерських пункти, 7411,1 га сільськогосподарських угідь, 18101 присадибна ділянка, 6193 підвальних приміщень, зруйновано 275 км та пошкоджено 603 км автодоріг, зруйновано 80 км берегоукріплень, зруйновано 93 та пошкоджено 249 мостів.

Було припинене газопостачання до 4979 абонентів.

Під час стихії загинули 6 мешканців області (3 - Верховинський район,
1 - Надвірнянський район, 2 - Яремчанська міська рада).

За наданою з місць інформацією, стихія зруйнувала 25 житлових будинків.

Негодою було порушено транспортне сполучення з 32 населеними пунктами області. Заблоковано та призупинено рух транспортних засобів на автомобільній дорозі державного значення Н-09 сполученням Мукачево-Львів.

За попередніми підрахунками, в області зазнали пошкоджень та руйнувань 1895 об’єктів комунальної власності, а для їх відновлення необхідно понад
2 млрд. гривень.

В області продовжують вживатися організаційні і практичні заходи щодо ліквідації наслідків стихійного лиха, нормалізації соціальної напруги серед населення.

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, використовуючи кошти обласного та місцевих бюджетів, власні кошти підприємств, установ і організацій, проводять відновлювальні роботи на пошкоджених від стихійного лиха об’єктах.

Для проведення першочергових робіт в гірських районах області, які найбільш постраждали від стихії, з резервного фонду обласного бюджету було виділено 1 млн. грн. та 5625 л дизельного пального.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.07.2020 року № 811-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у червні 2020 року» області виділено 480,0 млн. гривень.

Вказані кошти обласною державною адміністрацією спрямовані на проведення найнеобхідніших відновлювальних робіт на пошкоджених стихією об’єктах (автомобільні дороги, мости, берегоукріплення, дамби, газопостачання, об’єкти соціальної сфери) та надання матеріальної допомоги постраждалому населенню, в тому числі:

12,05 млн. грн. - на відновлення об’єктів соціальної сфери;

35,5 млн. грн. - на відновлення мостів і мостових переходів комунальної власності;

100,8 млн грн - на відновлення водогосподарських об’єктів та закріплення зсувонебезпечних ділянок;

7,96 млн грн- на відновлення об’єктів газового господарства;

15,14 млн грн - на відновлення автомобільних доріг комунальної власності місцевого значення;

169,98 млн грн - на відновлення мостів, доріг ДП «Дороги Прикарпаття»;

91,97 млн грн- на виплату матеріальної допомоги постраждалому населенню.

На сьогоднішній день в районах, містах, об’єднаних територіальних громадах продовжується робота щодо відновлення об’єктів інфраструктури, відпрацювання обгрунтовуючих матеріалів та детальних фінансово-економічних розрахунків, як того вимагають нормативно-правові акти.

Відновлено газопостачання до 3172 абонентів. Залишається відновити газопостачання до 1807 абонентів в 16 населених пунктах. Роботи щодо відновлення газопостачання продовжуються.

На цей час з 276 км зруйнованих автомобільних доріг місцевого значення відновлено 75 км. З 603 км пошкоджених доріг місцевого значення, відновлено 96 км. З пошкоджених 249 автомобільних мостів, відновлено 51. Разом з тим, 93 автомобільні мости та 80 км берегоукріплень залишаються зруйнованими і потребують негайного їх відновлення.

Особливо у критичному стані знаходяться на сьогоднішній день
14 водозахисних дамб на річках Прут, Черемош, Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська та Рибниця, які належать до сфери діяльності Дністровського басейнового управління водних ресурсів.

Аварійно-ремонтні бригади Дністровського басейнового управління водних ресурсів виконують першочергові роботи на найбільш пошкоджених об’єктах. Зокрема, проводиться розчистка гідротехнічних споруд від наносів, вирубка чагарнику, облаштування під’їзних доріг до пошкоджених ділянок, підготовка зруйнованих об’єктів до повного відновлення.

Виділені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.07.2020 року № 811-р кошти в обсязі 50 млн. грн. на проведення відновлювальних робіт уже знаходяться на розрахунковому рахунку Дністровського БУВР в головному управлінні державного казначейства України в Івано-Франківській області.

Структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громадах та виконавчих комітетів міських рад забезпечується безперебійна робота, пов’язана з призначенням та виплатою соціальної допомоги, пільг, житлових субсидій та інших виплат населенню.

На місцях проводиться робота щодо виплати населенню матеріальної допомоги за зруйновані та пошкоджені будинки.

Організована робота щодо інформування населення про заходи, що вживаються органами влади всіх рівнів щодо ліквідації наслідків негоди.

Епідеміологічна ситуація знаходиться під контролем відповідних служб.

Відновлено транспортне сполучення з усіма населеними пунктами області.

Системи електропостачання та водопостачання на території області працюють у штатному режимі.

Обласною державною адміністрацією, спільно з районами, містами, об’єднаними територіальними громадами відпрацьований пооб’єктний Перелік невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Головними розпорядниками коштів укладаються угоди з підрядними організаціями на виконання відновлювальних робіт та проводиться експертиза проектно-кошторисної документації. Опрацьовуються матеріали для визначення додаткової потреби коштів на відновлення об’єктів, що були пошкоджені під час стихії для подання звернення до Кабінету Міністрів України щодо їх виділення.

Відновлювальні роботи планується завершити у грудні 2020 року.

Обласна державна адміністрація здійснює повсякденний контроль за ходом проведення відновлювальних робіт, організовує та проводить заходи, направлені на прискорення відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури області.

Перелік № 1невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 року  (уточнено )

Зміни №1 до переліку № 1

Перелік № 2 невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 року  (уточнено)

Зміни №2 до переліку № 1

Зміни №1 до переліку № 2

Перелік №3

Зміни №1 до переліку № 3

Зміни №2 до переліку № 2

Зміни №3 до переліку № 1

Зміни № 4 до Переліку № 1 невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 рокуЗміни № 3 до Переліку № 2 невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 рокуЗміни № 2 до Переліку № 3 невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 року
 

Зміни № 3 до Переліку № З невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 року

Зміни № 4 до Переліку № 2 невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 року

Зміни № 5 до Переліку № 1 невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на території Івано-Франківської області 12-24 червня 2020 року

Перелік № 4 по формі від Мінрегіону правлений на 07.12.2020

Перелік № 4 по формі від Мінрегіону правлений на 07.12.2020(1)

ЗМIНИ № 4 до переліку № 3

ЗМIНИ № 5 до переліку № 2
 
 
 
30.07.2020 16:55