Жінка на судні ВМС України

Старшина 2-ї статті Вікторія Пінчук – перша жінка-фельдшер на судні розмагнічування «Балта» і одна з перших жінок серед персоналу корабельно-катерного складу ВМС ЗС України.

За її плечима довгий шлях від дружини військового до жінки, яка ламає усі марновірства та стереотипи.

У 2014 році, через тимчасову окупацію півострова, Вікторія разом із родиною після 10 років проживання в Криму змушена була переїхати до Одеси і налагоджувати усталений побут з нуля. Вона жодної миті не вагалася у своєму виборі та всіляко намагалась підтримати чоловіка.

У 2018 році жінка звернулася до Приморського районного військового комісаріату м. Одеса та підписала контракт із Збройними Силами України. Потрапила служити на судно розмагнічування «Балта» ВМС України.

За час служби на судні розмагнічування «Балта», на щастя, надзвичайних ситуацій не було. Все тому, що екіпаж складається зі здорових людей, все регламентовано, а передпохідний огляд проводиться надзвичайно суворо. Тож якщо в когось перед виходом у море виникнуть бодай якісь скарги – така людина залишиться на березі.

Вікторія надзвичайно любить виходи в море, хоча фізично й буває дуже складно.

А ще Вікторія говорить, що служба навчила її тому, що до всіх людей потрібно ставитися доброзичливо, з повагою і розумінням. Екіпаж − це дійсно велика сім’я. І від дій або бездіяльності кожного залежить доля всіх інших. Коли ти відірваний від берега, від сім’ї, коли ти тривалий час проводиш пліч-о-пліч з одними й тими ж людьми,тобі все набридло, то замість пігулки найкраще зніме втому відверта розмова. Тож військові моряки іноді заходять в амбулаторію до Вікторії Пінчук не як до фельдшера, а як до психолога.

На запитання, чи посильна для жінки служба на кораблях ВМС ЗС України, вона без роздумів відповідає, що так. Головне − бути професіоналом своєї справи.

Довідково, наразі у Військово-морському ліцеї навчаються 15 ліцеїсток, а в Інституті ВМС Національного університету «Одеська морська академія» − 9 курсанток, серед яких є ті, що вперше обрали саме корабельні спеціальності.  «АрміяInform».

08.02.2021 16:06