Світлана Онищук: Спільно з громадами ми повинні активізувати роботу, щоб забезпечити вакцинацію проти COVID-19

news-image
На цьому сьогодні під час онлайн-брифінгу за участю фахівців медичної галузі щодо проведення вакцинальної кампанії на Прикарпатті наголосила голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

«Побороти коронавірус можна лише шляхом проведення загальної імунізації населення, адже тільки вакцини у поєднанні із дотриманням протиепідемічних заходів, носінням масок, забезпеченням соціальної дистанції збережуть життя і здоров’я прикарпатців, – зазначила Світлана Онищук. – Саме тому ми повинні активізувати всі зусилля та спільно з громадами області донести до населення важливість імунізації проти коронавірусу. Чим більше людей вакцинуються, тим швидше ми повернемося до звичного життя».

Під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко повідомив, що станом на сьогодні в області вже вакцинувалися 93 тисячі 689 осіб. Понад 60 тисяч  - отримали першу дозу вакцини, ще 30 тисяч – повністю пройшли імунізацію. Найбільше вакцинованих у Івано-Франківському, Коломийському та Косівському, Калуському, Надвірнянському та Верховинському районах. Серед «аутсайдерів» вакцинальної кампанії – Ворохтянська, Дзвиняцька,  Верхнянська та  Яблунівська територіальні громади.

Лікарка імунолог-алерголог КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» Маріанна Деркач поінформувала учасників заходу про особливості застосування вакцини, дотримання температурних режимів та її транспортування, а також протипоказання. За її словами, обставинами, які не дозволяють проводити імунізацію, є наявність алергічних реакцій на її компоненти.

На завершення брифінгу керівниця області наголосила на необхідності вакцинації жителів Івано-Франківщини і особливу увагу акцентувала на імунізації людей з інвалідністю, забезпечення їх доступності до місць вакцинації.

15.07.2021 15:05