Чотирьом прикарпатським митцям вручили премії імені Ярослава Лукавецького

news-image
У виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України відбулося урочисте вручення нагород переможцям премії імені Ярослава Лукавецького.

Привітати лауреатів та вручити їм цінні подарунки завітав заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, друзі, колеги та однодумці.

Зазначимо, що дана премія щорічно присуджується прикарпатським митцям за вагомий внесок у розвиток образотворчого (живопис, скульптура, графіка), народного, декоративно-ужиткового мистецтва, архітектури і дизайну.

Цьогоріч лауреатами премії у номінації «Дизайн» стали художниці-дизайнерки Оксана Парцей та Ірина Клицюк за оформлення екстер’єрів середовища Івано-Франківська. У номінації «Образотворче мистецтво» - художник Федір Майко, а у номінації «Народне мистецтво» - майстриня бісероплетіння Марія Чулак за вагомий внесок у розвиток декоративно-прикладного мистецтва дослідженням «Бісерні прикраси Карпатського краю».

На переконання Ігоря Пасічняка, важливість присудження даної премії полягає у підтримці  прикарпатських митців, які відображають новітні тенденції у розвитку образотворчого мистецтва краю.

«Премія імені Ярослава Лукавецького – найвища відзнака області у галузі мистецтва та архітектури, - підкреслив посадовець. – Орігинальні роботи цьогорічних переможців заслуговують захоплення поціновувачів образотворчого мистецтва та варті найвищих нагород».

Ігор Пасічняк також додав, що цього року прикарпатські майстри не запропонували на розгляд конкурсної комісії роботи у галузі архітектури, тому номінації у цій сфері не відбувалися. Однак висловив сподівання, що наступного року лауреатів премії стане більше.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

01.01.1970 16:24