Музей Історії українського війська

Верховна Рада України прийняла постанову від 14.07.2020 року № 770-IX «Про необхідність збереження ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» та створення на його базі музею Історії українського війська», яка набирає чинності з дня її прийняття.

З метою збереження, відновлення та використання пам’ятки архітектури XIX століття - ландшафтно-архітектурного комплексу "Садиба Даховських" (41 будівля та земельна ділянка площею 88,8 гектара в с. Леськове Монастирищенського району Черкаської області) у військовій сфері, підвищення ролі музеїв у військово-патріотичному вихованні громадян, залучення особового складу військ, громадян до надбань національної військової історико-культурної спадщини та створення на її базі музею Історії українського війська Кабінету Міністрів України рекомендовано вжити заходів щодо залучення до створення музею громадськості, військово-наукових товариств, ветеранських організацій, фахівців у галузях військової справи, музейної справи, охорони культурної спадщини, представників Збройних Сил України, військових навчальних закладів, міжнародних та вітчизняних громадських організацій та інших зацікавлених осіб та організацій.

Довідка:

Леськівський замок – невизнана, але унікальна пам’ятка архітектурного мистецтва, яка знаходиться в селі Леськове Монастирищенського району, мальовничому куточку Черкащини в центрі України.

Проект розроблений в стилі бароко, добудований в готичному. В замку три поверхи. На нижньому розташовано вісім кімнат, залів та вхід до підвалу. В південній частині будови існує парадний вихід на балкон з відкритим майданчиком. На другому поверсі дев’ять жилих кімнат. На третьому – вісім. В замку дві височезні вежі з зубцями чотирикутної та круглої форми. У старішій частині збереглося пічне опалення з димоходами в зубцях. 

    

 Із 1934 р. у маєтку влаштували піонерський табір, через десятиліття тут розмістили санаторій. З 1970-х у споруді був склад медикаментів. Із 1992 по 2007 р. палац був військовим об'єктом.

 

29.07.2020 14:47