На вебпорталі Пенсійного фонду України можна подати скан-копію трудової книжки

news-image
Постанова Кабінету міністрів України №1084 від 27 грудня 2019 року, що затверджує Порядок обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. За цим Порядком облік трудової діяльності ведеться з метою забезпечення накопичення, зберігання та використання інформації про набуті працівником стаж роботи, освіту, кваліфікацію для підтвердження наявного трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством.

Відомості про трудову діяльність працівника включають:

  • відомості, що дають змогу ідентифікувати особу;
  • відомості про періоди трудової діяльності;
  • дані про особливі умови праці, що дають право на пільги із загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • інформація про судимість за вчинення злочину та про позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
  • інформація про підтвердження набутого особою за межами України стажу роботи для застосування накопичення періодів стажу роботи відповідно до міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Також варто зазначити , що відомості про трудову діяльність працівника подаються Пенсійному фонду України через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді копій, передбачених законодавством документів, виготовлених шляхом сканування з обов’язковим накладенням страхувальником або працівником кваліфікованого електронного підпису. Зазначені відомості можуть бути подані також в оцифрованому вигляді. Вимоги до формату подання інформації встановлюються Пенсійним фондом України.

Звертаємо увагу, що на вебпорталі Пенсійного фонду України створено функцію «Надання скан-копій трудової книжки». Скористатись нею можуть як застраховані особи, так і роботодавці.

Додамо, що увійти на вебпортал Пенсійного Фонду України можна за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/.

29.05.2020 12:19