Науковці Прикарпаття обговорили перспективи та виклики вступу України до НАТО

news-image
У приміщенні Центру патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери в Івано-Франківську відбулося засідання \"круглого столу\" на тему \"Євроатлантична інтеграція України: перспективи і виклики\".

Ініціювали його проведення представники Наукового інформаційно-аналітичного центру НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Зазначимо, що 4 квітня НАТО відзначає 70-річчя з часу заснування. Тож даний захід присвятили інформуванню громадськості краю та молоді Івано-Франківщини про необхідність євроатлантичної інтеграції України.

За словами заступника директора НІАЦ НАТО ПНУ Ігоря Доцяка,закріплення у Конституції України євроатлантичного вектору розвитку держави дає змогу у перспективі отримувати колективну безпеку членів країн НАТО в умовах агресії.

«Перспективи вступу держави в НАТО сприяють збереженню національного суверенітету, територіальної цілісності країни. Все це на сьогодні може гарантувати лише участь України у Північноатлантичному альянсі, - наголосив Ігор Доцяк. – Серед викликів наближення до міжнародної системи безпеки є проведення ключових реформ в Україні, зокрема, демократизація, розподіл гілок влади, пріоритет права, формування правової держави, утвердження ринкової економіки, гарантії прав і свобод громадян та громадська підтримка євроатлантичної інтеграції».

На переконання доцента кафедри політології Прикарпатського університету Михайла Москалюка, Україна, як найбільша європейська держава, зобов’язана вступати в НАТО.

«Пересторогою участі у Північноатлантичному альянсі наразі є військовий конфлікт та нестабільна ситуація, - зазначив науковець. – Якби Україна задекларувала вступ до НАТО ще десятиліття тому, сьогодні не було би ні ООС, ні анексії Криму, адже агресор не насмілився би вступати у збройні конфлікти зі всіма членами альянсу».

 

03.04.2019 16:55