Розпочинається вступна кампанія до військових коледжів сержантського складу

У Збройних Силах України розпочинається вступна кампанія до військових коледжів сержантського складу для здобуття освіти за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» із терміном навчання 2,5 роки.

На навчання до військових коледжів приймаються громадяни України віком від 17 років до 30 років за результатами вступних іспитів або результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Форма навчання – денна. Схема підготовки – курсант.

Під час навчання курсанти коледжів користуються усіма конституційними правами й свободами та соціальними гарантіями, визначеними законодавством України, зокрема:

безкоштовне забезпечення речовим майном;

триразове харчування за рахунок держави;

безкоштовне медичне обслуговування для військовослужбовців у закладах охорони здоров’я Збройних Сил України;

оплачувана канікулярна відпустка (літом – 30 діб, взимку – 14 діб);

відпустка за сімейними обставинами терміном до 10 діб (зі збереженням грошового забезпечення);

за військовослужбовцями за контрактом, які прибули на навчання з військ, зберігається грошове забезпечення за попереднім місцем проходження служби;

курсанти, які мають сім’ї, на час навчання розміщуються у сімейних гуртожитках. У разі відсутності таких гуртожитків їм виплачується грошова компенсація за піднайом жилого приміщення.

Після закінчення навчання випускники коледжів отримують диплом фахового молодшого бакалавра та призначаються на посади сержантського і старшинського складу (командир взводу, командир катера, технік, начальник складу, начальник майстерні, начальник радіостанції тощо).

 

Спеціальності, за якими проводиться навчання у військових коледжах

Військовий коледж сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів: спеціальності механізованих військ, артилерії, обслуговування автомобілів, організації перевезень і управління автотранспортом, експлуатації інженерної техніки, електростанцій і енергосистем.

Військовий коледж сержантського складу Харківського Національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, м. Харків: спеціальності експлуатації та обслуговування авіаційного обладнання і озброєння, засобів забезпечення польотів.

Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія», м. Одеса: спеціальності експлуатації та обслуговування корабельного обладнання і озброєння.

Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, м. Полтава: спеціальності радіо-, електро-, радіорелейного зв`язку та комп`ютерних систем і мереж.

 

Більш детальна інформація щодо військових коледжів сержантського складу розміщена на офіційному сайті Міністерства оборони України.

16.01.2021 17:02