Відбулася спільна нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів та представників базових підприємств і організацій

news-image
1 березня на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 16.01.2016 р. № 290/1/1-16 щодо виконання ст. 27 Закону України «Про державний бюджет України» відбулася спільна нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів області з керівниками базових підприємств та організацій за участю керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Захід провели з метою модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів, здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб області та ринку праці, використання потенціалу навчальних закладів для підготовки та перепідготовки незайнятого населення.

В області функціонує 20 професійно-технічних навчальних закладів різних типів, з них 1 Центр ПТО; 6 вищих професійних училищ; 11 професійних ліцеїв; 1 професійно-технічне училище; 1 навчальний заклад при установі покарань (Коломийський НЦ № 41)

У професійно-технічних навчальних закладах підготовка кваліфікованих робітників ведеться за 111 професіями, 75% з яких інтегровані. Відповідно до потреб сучасного ринку праці навчальні заклади опановують нові професії, зокрема «Флорист», «Озеленювач», «Охоронник, рятувальник», «Вишивальник», та «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» відповідно до нового стандарту, розробленого у рамках реалізації українсько-німецького проекту «Підтримка реформування професійно-технічної освіти України». 

У прикарпатських професійно-технічних закладах навчається 9,2 тис. осіб. Середня наповнюваність учнів на один навчальний заклад становить 480 осіб. За цим показником  Івано-Франківська область посідає  друге місце в Україні.

Добре налагоджена міжнародна співпраця між професійно-технічними навчальними закладами області та Центром професійної освіти «Електрик» м. Нова Суль Любуського Воєводства (Польща).

За результатами наради щодо зазначених проблем професійно-технічної освіти запропоновано створити робочу раду, яка буде проводити моніторинг потреби області та ринку праці для здійснення підготовки робітничих кадрів і щоквартально звітувати про це перед Міністерством освіти і науки.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

01.01.1970 03:00