ВМС України продовжують активно нарощувати свої спроможності та готуються до значного оновлення

За 28 років історії українського флоту найбільш знаковою для військових моряків стала осінь 2019, насичена важливими та довгоочікуваними подіями.

Наприкінці листопада 2019 року ВМС України презентували Стратегію свого розвитку до 2035 року. Документ розробляли за участю партнерів за стандартами НАТО, щоб в результаті реформ відновити військово-морські спроможності держави і надійно захистити Україну  з моря. Також, розроблено алгоритм поетапного впровадження цього плану  у повсякденну діяльність військового флоту.

Частково, напрацювання Стратегії розвитку вже вдалося втілити в життя. Зокрема,  захист прибережної зони України багатофункціональними, швидкісними та добре озброєними катерами, які ввійшли до складу ВМС. Далі за планом - створення системи спостереження, розвідки й висвітлення морської обстановки у прибережній зоні та в акваторії Чорного і Азовського морів, відновлення та розвиток оперативних спроможностей для захисту національних інтересів України на морі в межах виключної морської економічної зони України.

Вже є окремий прогрес щодо реформування системи управління національних ВМС на оперативному та тактичному рівні. У 2018-му було сформовано та функціонує Морське командування і Командування Морської піхоти ВМС ЗС України. Новостворені органи військового управління відповідатимуть за планування операцій підрозділів ВМС на морі та на узбережжі, відповідно до принципів НАТО.

 Восени минулого року - на Батьківщину повернулись захоплені Росією  в Керченській протоці військові моряки.

Після 358 днів незаконного захоплення і затримання Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря біля Керчі, МБАКи “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир «Яни Капу» були передані Україні і після тривалого ремонту, навесні 2020 відновлені бойові одиниці повернулись бойового складу флоту.

13 листопада того ж року до складу ВМС ЗС України прийнято два катери класу «Island» та пошуково-рятувальне судно «Олександр Охрименко». Катери класу «Island» передані ВМС України США, у гарному технічному стані та володіють чудовими патрульними спроможностями для захисту національних інтересів України у ближній морській зоні, а аварійно-рятувальне судно “Олександр Охрименко” передали Військово-морським силам зі сфери управління Міністерства інфраструктури України. Воно здатне виконувати широкий спектр як аварійно-рятувальних, так і інших завдань.

В Очакові минулого року  було завершено черговий етап допомоги від американських партнерів у відбудові інфраструктури базування надводних сил українського військового флоту.

ВМС України продовжують активно нарощувати свої спроможності та готуються до значного оновлення. Тривають ходові швартові випробування двох десантно-штурмових катерів типу «Кентавр», збудованих в минулому році для потреб ВМС України. Також планується отримати ще 3 катери типу Айленд, що значно підсилить можливості ВМС у прибережній зоні Чорного та Азовського морів.

На випробувальному полігоні Збройних Сил України «Алібей» тривають державні випробовування комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун» для потреб військового флоту. Було здійснено два бойові пуски по морській мішені, встановленій на відстані близько 80 кілометрів від берега. Успішно виконавши польотне завдання обидві ракети точно влучили в ціль.

10.07.2020 13:23