Завдяки плідній співпраці прикарпатських нацгвардійців та жандармів Румунії забезпечено транскордонну безпеку

news-image
Сьогодні за участі заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Футерка відбулася пресконференція щодо успішної реалізації міжнародного проєкту «Посилення транскордонної безпеки».

Презентували реалізований проєкт з української сторони - начальник Західного територіального управління Національної гвардії України, генерал-лейтенант Олександр Набока, проєктний менеджер щодо реалізації проєкту та досягнутих цілей підполковник Віталій Гузій. Зі сторони Румунії – генеральний інспектор жандармерії Румунії полковник Георге-Маріян Брансовеану та головний інспектор інспекторату жандармерії Румунії округу Сату-Маре полковник Овідіу-Адріан Попа.

Виступаючи на зустрічі, Богдан Футерко передав вітання голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук прикарпатським гостям. Очільниця області висловила підтримку вдало реалізованому проєкту та побажання українським нацгвардійцям і їхнім  румунським колегам подальшої плідної співпраці.

«Проведені спільні навчання сприяли корисному обміну досвідом на рівні європейських стандартів. Нацгрардія отримала сучасне обладнання, завдяки якому підвищиться безпека громадян прикордонних територій», – зазначив Богдан Футерко.

Румунські партнери розповіли, що проєкт було реалізовано за рахунок фінансування спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020». Інспекторат румунської жандармерії округу «Сучава» брав в ньому участь у якості бенефіціару у співпраці з українською  військовою частиною 1241 Національної гвардії України.

Варто зазначити, що наприкінці 2019 року дислокований в Івано-Франківську полк Національної гвардії України переміг у відкритому конкурсі. Кошти на реалізацію цього проєкту були виділені гвардійцям у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020», яка фінансується Європейським Союзом через Європейський інструмент сусідства. Завдяки цьому прикарпатські нацгвардійці розпочали реалізацію чотирьох спільних із Жандармерією Румунії проєктів за тематикою «Запобігання та боротьба з організованою злочинністю, співпраця сил безпеки».

Важливо, що заходи цієї Програми активно проходили у прикордонних районах України та Румунії. У 2020 році розпочалась активна фаза реалізації цих проєктів. Румунські та українські колеги провели кілька зустрічей з обміну досвідом на території обох країн.

Йшлося також і про протидію організованій злочинності у прикордонних районах. Важливо, що результатом успішної реалізації проєктів стали показники збільшення ефективності підрозділів Нацгвардії України та Жандармерії Румунії у гарантуванні безпеки громадян, спільній боротьбі з транскордонною організованою злочинністю, рівня довіри населення прикордонних територій до правоохоронців та поінформованості про їх діяльність.

Також було презентовано техніку, яку закуплено у рамках цього проєкту.  Командир військової частини  1241 Національної гвардії України  полковник Роман Науменко розповів про обладнання для гірськопатрульної  роти цієї частини. В рамках цього проєкту також закуплено необхідну високопрохідну техніку, яку можна використовувати  літом і зимою – це квадроцикли і снігоходи. Для патрулювання гірської місцевості частину було забезпечено  двома дастерами та  необхідною медичною військовою автомобільною технікою, яка  використовуються в гірській та важкопрохідній місцевості.

28.07.2021 15:00